14 Şubat 2011 Sevgililer Günü

Yazan: 14 Şubat 2011  
Kategori: Genel

Yorum yapın

Bu Yazı 861 Kez Okundu

14 Şubat 2011 Sevgililer Günü

14 Şubat 2011 Sevgililer Günü

Geçen sene bu zamanlar yine bilgisayarımın başında ve yine bugün ki gibi aynı düşüncelerle şurada ki yazımı dile getirmiştim. O günden bugüne çok fazla şey değişmemesine rağmen insanların bugüne gerekenden fazla önem vermesi de beni oldukça rahatsız ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki neden? Çünkü; bir insanın başka bir insana duyduğu aşkı bir güne sığdırabilmesi, o gün sevdiğine alacağı bir hediye ile bu sevginin ölçülebilmesi bana saçma geliyor. Geride kalan 364 günden ne farkı varda bugünü bu kadar önemli bir hale getiriyor.

Önceden olsa anlardım belki bugünü. Ama günümüzde tamamen ekonomiye dayalı, insanlara para harcamaları yönünde baskı yapan, bana göre mecburi bırakılan bir günden ibaret. Sevgililer günü hediyesi diyerek hediye almaya, sevgililer günü mesajı atarak bugünü mecburiyete dayatıyorlar,  Ötesine geçmiyor benim için.

Yine de bugünü kutlayanlar için sevgililer gününüz kutlu olsun.

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar

"14 Şubat 2011 Sevgililer Günü" için 3 yorum

 1. Gigaboys on 19 Mart 2011 08:27 ]

  14 Şubat 2011 Sevgililer Günü : I like this day.

 2. Umut on 26 Haziran 2011 16:49 ]

  Sevgililer günü gayet güzel ve anlamlı bir gündür diye düşünüyorum.
  Maddi açıdan bir ilgi alaka bekleyen bir sevgili ne sevgilidir nede olabilir önemli olan kısım şudur ki maneviyattır ve sevgidir.
  Özel günler olaylara değer katar yani değerini daha çok arttırır.
  İnsanlar duygusal olup manevi açıdan kendilerine özel birgün oluşturulması şüphesiz ki mutlu eder.
  Annaler günü, babalar günü, sevgililer günü vs.

  Bu arada dünyada tek bizim çoçuklar günümüz var 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı oda çoçuklar için verilen bir özel gündür.

  Önemli not: Tabiki özel günlerin dışındada insanlar birbirine iyi ve güzel davranmalıdır yoksa bir anlam ifade etmez bu özel günler. Bakınız 5 Haziran dünya çevre günüdür 🙂 🙂 🙂 fakat hiçbir gün kutlanmaz insanlar çevreye hep zarar verir…. xD 🙂

 3. Yusuf POLAT on 26 Haziran 2011 19:21 ]

  Ben günlere karşı değilim. Bu günleri (sevgililer günü vb.) kullanarak insanları bişeylere zorlamalarına karşıyım.