Windows 7’ye Destek Bitiyor!

Yazan: 10 Temmuz 2014  
Kategori: Microsoft, Windows, Windows 7

Yorum yapın

Bu Yazı 703 Kez Okundu

Windows 7'ye Destek Bitiyor !

Windows 7’ye Destek Bitiyor !

Microsoft geçtiğimiz Nisan ayında Windows XP’ye olan desteğini resmen bitirmişti. Şimdi ise sırada Windows 7 işletim sistemi var. İnsanlar daha Windows 7’ye alışmamış iken, XP’den vazgeçemez durumda iken şimdi zorunlu olarak Windows 8 yeni hali ile Windows 8.1 ile tanışmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Masaüstü işletim sistemi denilince akla ilk gelen ve en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows İşletim Sistemi’dir. Dünya geneline bakarsak tekel konumunda ki Windows, XP’den sonra Windows 7’nin de fişini çekmek için kolları sıvamış durumda. Microsoft firması, 13 Ocak 2015 tarihinden itibaren Windows 7 için sunduğu resmi desteği bitiriyor. Bunun anlamı şu:bugüne ücretsiz olarak indirdiğimiz ve otomatik olarak kurulan Windows 7 güncellemeleri 2015 itibariyle indirilemeyecek. Bu tarihten itibaren profesyonel destek kapsamında paralı olarak temin edilebilecek.

13 Ocak 2015 tarihi ile birlikte Windows 7‘nin resmi olan tüm sürümleri ile birlikte Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 ve Windows Storage Server 2008 içinde destek sona eriyor.

Microsoft bu durumu alışkanlık haline getirir mi bilinmez ama böyle devam ederse her yeni işletim sistemi piyasaya sürdüğünde önceki sürüm için desteği kesecek gibi görünüyor. Windows 8 için para verip alan kullanıcılar Windows 9 çıktığında 8’e olan destek bitebilir. Sizlere tavsiyem Linux (Mesela Ubuntu) ve Mac OS X gibi alternatif işletim sistemlerine alışmanız ve Microsoft’un tekel ablukasından kurtulmanızdır. 300-400 lira para verip alınan işletim sistemi lisansları yerine tamamen ücretsiz Linux Ubuntu’ya neden geçmeyesiniz ki? Yada Mac OS X’e…

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar

"Windows 7’ye Destek Bitiyor!" için 1 yorum

 1. mkilickap on 19 Mart 2015 22:48 ]

  Şu Google androidin masa üstünü yapsada şu windows’ tan kökten kurtulsak.
  Cep telefonuda özellikle Windows almadım adam tok satıcı
  Vista yaptı berbat üst bir işletimde halen iyi olduğunu söylüyor
  Windows 7 starter yapmış bir çok şeyine sınırlama koymuş tüketici alıyor sonradan anlıyor ki bir çok sınır yada özellik eksik.
  Bence kötü bir firma zorunlu olmadıkça kullanmamak gerekir