Firefox 11 Sürümüne Ulaştı & Mutlaka Güncelleyin

Yazan: 16 Nisan 2012  
Kategori: Teknoloji

Yorum yapın

Bu Yazı 843 Kez Okundu

Mozilla Firefox 11 Sürümü Çıktı

Mozilla Firefox 11 Sürümü Çıktı

İnternet aleminin tartışmasız en büyük tarayıcısı olan Mozilla Firefox, gün geçmiyor ki yerinde dursun. 11. sürümü yayınlanan firefox artık son kullanıcı ile buluştu.

Bir aydan uzun bir süre önce beta sürümü indirilebilen Firefox 11’in, tam sürümü de Mozilla sunucularında ki yerini aldı.

Benimde merakla beklediğim, Firefox’un 11 sürümü ile birlikte kullanılan ram miktarında gelişmeler kaydedildiği söyleniyor. Testlerime göre bu konuda ilerleme kaydedilmiş. Ramdan dolayı sürekli kasana firefoxtan eser yok. Önceki sürüme göre daha az, neredeyse hiç hata ve çökme raporu vermediğini söyleyebilirim.

Firefox 11 ile birlikte Mozilla’nın, kullanılan bellek miktarında önemli gelişmeler kaydettiği söyleniyor. Test ettiğimizde herhangi bir değişiklik farkedemesek de, uzun süreli kullanımda değişimler olabileceğini de göz ardı etmeyelim. Yeni Firefox 11’in artık rakibi Google Chrome’dan geçmiş, sık kullanılanlar ve çerezleri alma özelliğine de sahip.

Firefox 11 sürümü hakkındaki yenilikleri burada ki adresten öğrenebilirsiniz.

Firefox 11 İndirmek için tıklayın.

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar