Google Chrome’un 1 Yılı

Yazan: 08 Eylül 2009  
Kategori: Teknoloji

Yorum yapın

Bu Yazı 439 Kez Okundu

Bu ay birinci yaşını kutlayan Google’ın yeni nesil web tarayıcısı Chrome bir sene içinde gösterdiği gelişim ile benim ve bir çok insanın sürekli kullandığı vazgeçilmez bir yazılım haline geldi.

Eylül ayı ile beraber, Google’ın hızlı ve kullanıcı dostu web tarayıcısı Chrome 1 yaşını doldurdu. Bir yıl öncesine kadar varlığından bile haberimiz yok iken şuan eşi benzeri görülmemiş bir ilgi ile karşılaşan Chrome, internetin en güvenilir firmalarından Google’ın ürünü olması sebebiyle tam destek aldı.

Google Chrome, bugün itibariyle pazardaki en hızlı internet tarayıcısı olma özelliğini hala sürdürüyor.Zaten ilk yayınlanan beta sürümleri, Chrome’un rakiplerine nal toplatacağının bir göstergesiydi.

Sadece ilk haftasında 2 milyondan fazla indirildiği belirlendi.Chrome’un bu popülaritesi,Chrome logosunun Microsoft’u ti’ye alan bazı eğlenceli karikatürlerde kullanılmasına sebep oldu.

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar