Google, Fiber İnternet İşine Giriyor

Yazan: 27 Temmuz 2012  
Kategori: Teknoloji

Yorum yapın

Bu Yazı 785 Kez Okundu

Google Fiber İnternet İşine Giriyor

Google Fiber İnternet İşine Giriyor

İnternet dünyasında çığır açmakta sınır tanımayan google yeni bir dönem başlatmanın peşinde. Fiber altyapıya el atmaya hazırlanan google internet hizmeti vermeye başlıyor.

İnternetin patronu sayabileceğimiz Google, fiber internet ile birlikte internet hizmet sağlayıcısı olmaya hazırlanıyor. Son yıllarda AR-GE üzerine ağırlık verip arama motoru dışındaki diğer alanlarda girişimlerde bulunan Google evlere fiber internet hizmeti götürmek için kolları sıvamış durumda.

100 kat daha hızlı olacak olan bu fiber internet, ilk kez ABD’deki Kansas City’de hizmete girecek. Fiber internet projesi ilk etapta pilot bir bölgede hayata geçecek. Bu bölgedeki fiber interneti kullanan insanlar yüksek hızda internet keyfini yaşayacaklar ve pilot bölge haricindeki diğer insanlardan daha hızlı sörf yapacaklar.

Bu fiber altyapıyla birlikte yüklenme süreleri buffering tarih olacak. Diyelimki youtube’dan video izleyeceksiniz. Tıkladığınız anda video açılacak ve oynama başlayacak. Ekranın orta yerinde yükleniyor gibi bir yazı yada hareket eden bir yükleniyor simgesi olmayacak. İnternette bir devrim diyebiliriz. (Tabi Türkiye’ye geldiği zaman :))

Yüksek hızdaki bu fiber internetin elbette ki bir bedeli olacak. Google kendi alan adı altında oluşturduğu bir web sitesi ile birlikte Gigabit Internet adını verdiği bu hizmet için, aylık vergiler hariç 70$ gibi bir ücret alacak.

Buraya tıklayarak Google Fİber İnternet Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Şu anda uygulama pilot bölge olduğu için 300$’lık fiber internet kurulum bedeli de kullanıcılardan alınmayacak. Ultra hızdaki interneti ABD hükümeti tarafından da destekleniyor ve ülke çapında destek sağlıyor.

Google, fiber internet hizmeti için eğlenceli bir video hazırlamış. Aşağında videoyu izleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar