Google Games (Zynga) Geliyor

Yazan: 04 Kasım 2010  
Kategori: Teknoloji

Yorum yapın

Bu Yazı 1.341 Kez Okundu

Google Games

Google Games

Facebook üzerinden oynanan Farmville ve diğer Zynga şirketi yapımı oyunlar kullanıcılarda bağımlılık derecesinide aşmış durumda. Kullanıcıların neredeyse tamamının oynadığı bu oyunlar Facebook ve Zynga şirketlerine milyon dolar hatta milyar dolarlar kazandıra dursun, bu ciddi boyutta ki gelir kaynağı bilişim devlerini de kıskandırmış durumda.

Farmville oyunundan zengin olan Zynga şirketi Facebook’tan ayrılmak istemişti fakatFacebook şirketinin önerdiği bol sıfırlı cazip teklif karşısında bu düşünceden vazgeçmişti.

Girişimcilikte sınır tanımayan Google bu sektörde de olmaya karar vermiş ki Zynga şirketine kancayı takmış durumda. Google, Zynga şirketine Google Games’i geliştirmesi için 150 milyon dolar civarında bir mebla vermiş ve bu miktarın 1 milyar dolar gibi astronomik bir rakama çıkacağı da duyulanlar arasında. 2010 yılı sonunda açılacağı haberini aldığımız Google Games oldukça sağlam geliyor gibi. Her ne kadar bu yazdıklarım duyumlardan ibaret olsada işin içinde Google olunca inanmamak zor geliyor. Bu söylenilenlerin doğru olduğunu varsayarak Google Games’i dört gözle bekliyorum.

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar

"Google Games (Zynga) Geliyor" için 1 yorum

  1. Google + Games Yayına Başladı : Yusuf POLAT on 13 Ağustos 2011 03:21 ]

    […] konferansında duyurulan sosyal oyun platformu Google + Games artık yayında. Daha önce şuradaki yazımda belirttiğim üzere Google games artık erişilebilir […]