Youtube’dan İlginç Arama Hileleri

Yazan: 18 Şubat 2014  
Kategori: Genel

Yorum yapın

Bu Yazı 1.524 Kez Okundu

Youtube Logo

Youtube Logo

İnternette standartların dışına çıkmak ve insanların ilgisini çekmek için her geçen gün daha yaratıcı fikirler ortaya çıkıyor. Arama devi Google kullanıcıların dikkatini çekmek için arama motoruna bir oyun eklemişti. Google arama çubuğuna “Zerg Rush” yazıp arattığınızda ilgi çekici bir oyun ile karşılaşıyorsunuz.

Youtube’da Google benzeri küçük arama hileleri ile bizlere ilginç görünümler sunmaya başladı. Bu yazımda size bu ilginçliklerden bahsedeceğim.

Star Wars ve Star Trek hayranlığınız varsa bu yazımız size göre.

YouTube’ta arama çubuğuna “Use the force, Luke” yazarak aratmayı denerseniz bahsettiğimiz ilginç efektin ilkini görebilirsiniz.

Youtube İlginç Arama Hileleri 1

Youtube İlginç Arama Hileleri 1

Gelelim bir diğer ilginç YouTube arama sonucuna. Youtube arama çubuğuna “Beam me up, Scotty” yazarsanız da ikinci ilginç sonuca ulaşabilirsiniz.

Youtube İlginç Arama Hileleri 2

Youtube İlginç Arama Hileleri 2

Bunlar yeterli gelmedi diyorsanız video seyrederken klavyenizden 1980 yazarak farklı bir süprizle tanışabilirsiniz. Yada “doge meme” kelimesini aratarak Youtube’un renkli dünyasına adım atabilirsiniz.

Herkese iyi günler…

Bu Yazıyı Paylaş :

Facebook Twitter Google Buzz Blogger Delicious Google Bookmarks Digg Myspace Yahoo StumbleUpon StumbleUpon Reddit StumbleUpon

Yorumlar

"Youtube’dan İlginç Arama Hileleri" için 1 yorum

  1. Youtube Video Önbellekleme Sorunu Çözümü | Yusuf POLAT on 12 Mart 2014 23:13 ]

    […] en büyük video portalı Youtube sitesini kullanmayan yoktur. Gün geçtikçe youtube siteside gelişmekte ve bununla birlikte […]